Kategoria 15-29 lat:
1) Darek Kołakowski - V-MAX Mińsk Maz - 36 pkt
2) Mateusz Mikulski - Pilawa - 22 pkt
3) Antek Gańko - Sante BSA - 20 pkt

Ciekawy przebieg miała czwartkowa "gonka" 29 maja 2014. Już na pierwszej rundzie zawiązała się "czerwono-limonkowa koalicja". Odjechała dwuosobowa ucieczka: Paweł Szulim (Cyklon Service) i Rafał Sabak (V-MAX). Chłopaki solidnie napierali aż do mety, a peleton udzielił im zgody na dokończenie dzieła. Wygrał Paweł Szulim przed Rafałem Sabakiem. Reszta zasadniczej grupy zbierała punkty na lotnych premiach do klasyfikacji generalnej.

Jak jest mokro i pochmurno to jest źle. Jak jest ciepło, sucho i niebo ma kolor błękitny - to też nie jest zbyt dobrze. Fakt, że dzisiaj kolarze dali z siebie więcej niż zwykle. 21 osobo-rowerów stanęło na starcie piątej edycji Szybkich Czwartków w Mińsku Mazowieckim. Powitaliśmy w peletonie Zbyszka Rowińskiego i Krzyśka Pawlaka z LOTTO, Maćka Kozłowskiego z ATS Siedlce, Bartka Ochmańskiego z Sante BSA oraz Michała Stonia z Garwolina. Widać, że nasza Mińska "ustawka" wyraźnie się rozkręca.

Już od startu "czerwoni" gonili "zielonych", a za chwilę było zupełnie odwrotnie, po czym sytuacja zmieniała się o całe 180 stopni. Jak to często bywa: "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta". Najwięcej siły aż do końca zachował Łukasz Danielak (P TSR Ashima Wieruszów - Halinów), który zebrał najwięcej punktów.

Dywersja jakaś? Najpierw skutecznie postraszyły nas burze. Kilku zawodników nawet trafiło na deszcz już w drodze dojazdowej do Mińska Mazowieckiego. Jedenastu zdeterminowanych stanęło jednak na starcie w Barczącej.

Dzisiaj na starcie stanęło 15-u zawodników. W wielobarwnym peletonie wzmocnił się nieco kolor czerwony, bowiem KK Cyklon zwiększył nieznacznie liczebność swoich zawodników. Pojedynczy niebieski akcencik to pierwsza obecność "rodzynka" z WKK.

Dzisiaj przez MOSiR-em w Mińsku Mazowieckim zebrało się niespełna 20-u kolarzy. Piękna słoneczna pogoda, choć jeszcze dosyć zimno. Od startu natychmiastowe ataki, szarpane tempo. Widać że stopniowo robi się coraz szybciej.

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.