Dzisiaj na starcie honorowym w Mińsku Mazowieckim pojawił się jeden ze sponsorów naszego "powiatowego kolarstwa" Pan Dariusz Jaszczuk. Tym razem nie miał ze sobą roweru, ale następnym razem kto wie...?

Leniwy okres wakacyjny więc tłumów na ostatnim Szybkim Czwartku nie było. Przyjechało jedenastu chłopaków, głównie tych którzy poważniej szykują się na drugą część sezonu i już od najbliższego weekendu wystartują w rozmaitych wyścigach. W naszej "czwartkowej ekipie" zagościł na stałe Emil Kościesza (Jakubów) - kategoria Junior Młodszy. Emil zaliczył właśnie pierwsze zgrupowanie z V-MAX-em i jest regularnie obecny na wszystkich edycjach. Ukończenie czwartkowego wyścigu w "głównym wagonie" to spory sukces.

Parówka niemiłosierna. Ciężko było oddychać, ale na starcie stanęło dwunastu chłopa. Najwięcej punktów w młodszej kategorii zebrali Mateusz Mikulski 38 pkt i Michał Stoń 31 pkt (obaj Garwolin). Wśród mastersów najszybsi byli Rafał Sabak 35 pk (V-MAX) i Paweł Wiski 15 pkt (Cyklon).


Po zeszłotygodniowej kraksie nikt już nie pamięta. Ważne tylko żeby wyciągnąć wnioski na przyszłość... Dzisiejszy Szybki Czwartek przebiegał bezpiecznie, choć zastanawiała wysoka liczba samochodów na pętli. Na lotnym finiszu w Mariance padły dwukrotnie komendy: "pass", więc tym samym wartość punktów na końcowej kresce była ponętnym kąskiem. Szacun dla dwóch chłopaków z Cyklonu (Maciek i Robert), którzy mimo skąpego składu swojego teamu dzielnie odpierali ataki młodzieży z V-MAX-u.

Kategoria 15-29 lat:
1) Mateusz Mikulski - Pilawa - 39 pkt
2) Łukasz Danielak - P TSR Ashima Wieruszów - 29 pkt
3) Dominik Jarosz - V-MAX Mińsk Maz - 16 pkt

Dzisiaj kawał dobrego ścigania. Próba ucieczki w składzie: Mateusz Mikulski (Pilawa), Rafał Sabak i Dominik Jarosz (obaj V-MAX) została szybko zneutralizowana, po czym znów na kolejnych "lotkach" zbieraliśmy finiszowe punkty. Znów bardzo mądrze pracował młodzież z V-MAX-u (Piotr Łaziuk, Miłosz Gębarski i Dominik Murasicki), którzy skutecznie gasili pożary w peletonie i często sami próbowali indywidualnych akcji. Po 40-minutowej "szermierce kolarskiej" w młodszej kategorii wygrał Mateusz Mikulski (pilawa) przed Dominikiem Jaroszem (V-MAX), a wśród grupy 30+ najszybszy był Jacek Tomkiewicz przed Rafałem Sabakiem (obaj V-MAX).

Kategoria 15-29 lat:
1) Mateusz Mikulski - Pilawa - 40 pkt
2) Bartosz Kotuliński - Luks Trójka Piaseczno - 12 pkt
3) Mirosław Stoń - Garwolin - 11 pkt

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.