To była ostatnia wakacyjna czwartkowa ustawka. Na starcie blisko 30-u zawodników. Wyniki dają wyraźny obraz tego co dzisiaj mamy "pod nogą". Memoriał Feliksa Rawskiego już za dwa tygodnie. Klaruje się sytuacja w klasyfikacji generalnej Szybkich Czwartków i wydaje się, że sytuacja we wszystkich kategoriach jest opanowana przez gospodarzy.

Tego dnia powiało solidnie, więc zawodnicy "wagi piórkowej" musieli skutecznie walczyć o przetrwanie. Po długim lotnym finiszu w Mariance, gdzie przyrządy pokładowe pokazały 62 km/h, odjechała piątka zawodników. Mateusz Mikulski i Jacek Tomkiewicz (obaj V-MAX), Rafał Górak (WKK), Paweł Szulim (Cyklon) i Łukasz Danielak (Ashima)wypracowali ponad minutową przewagę. Ta piątka podzieliła się punktami na lotnych premiach, gdzie rządził niepodzielnie Mateusz Mikulski (v-MAX).

Dzisiaj kilkunastoosobowy peleton zadymił jak rozgrzany parowóz. Temperatura i duchota zrobiły swoje. Prąd odcinało w najmniej oczekiwanym momencie.

W składzie powitaliśmy dzisiaj dwóch zawodników Warszawskiego Klubu Kolarskiego, którzy skutecznie nakręcili rywalizację.

Nareszcie dopisała pogoda. Temperatura powietrza była dość wysoka ale "temperatura peletonu" jeszcze wyższa. Na starcie stanęło 25 kolarzy i od początku było jasne, że wymiana ognia nastąpi między coraz mocniejszymi zawodnikami KK Cyklon Sulejówek a mińskim V-MAX-em.

W peletonie ogromna przewaga koloru jaskrawo-zielonego. Pierwsze kółka to kilka nieśmiałych podskoków, ale to chyba na rozgrzewkę. W połowie drugiej rundy nasz zwycięzca z ostatniej edycji Super Prestige w Mińsku Mazowieckim - Mateusz Mikulski, pokazał ile dzisiaj ma "pod nogą" w tym sezonie.

Robi się coraz szybciej co widać po wskazaniach naszych przyrządów pokładowych. Pierwsze dwie rundy to klasyczna przepychanka i ciułanie punktów na lotnych premiach. Od początku bardzo aktywny był Maciek Szulim z "Cyklona" ale bez wsparcia kolegów z klubu został szybko unicestwiony. Wielką robotę wykonał też Janusz Sierhej (V-MAX), który wyraźnie się rozkręca i skutecznie wspiera pracę kolegów z zespołu.

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.