KIM JESTEŚMY…

Jesteśmy grupą kolarską działającą obecnie na terenie całego powiatu mińskiego. Szkolimy i wychowujemy najzdolniejszą i najpracowitszą młodzież pragnącą pielęgnować swoją kolarską pasję oraz realizować sportowe marzenia. Poza samą ideą popularyzacji tej pięknej – niegdyś narodowej dyscypliny, mamy świadomość głębokiej potrzeby propagowania wśród społeczeństwa aktywności sportowej, również w wymiarze czysto rekreacyjnym.

Mecenat sportowy nad Klubem Kolarskim V-MAX roztoczył Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim, a dzięki hojnym sponsorom nasza przygoda z kolarstwem jest jeszcze wspanialsza. Patronem naszego klubu jest mińszczanin Feliks Rawski – Mistrz Jazdy Cyklowej Królestwa Polskiego na rok 1912. 

Pod okiem trenera PZKol Jacka Tomkiewicza, chłopcy i dziewczęta dostają szansę sportowego rozwoju zdobywając cenne doświadczenia kolarskie oraz przyswajając zasady etyki sportowej.

W nadchodzących kolejnych sezonach będziemy widoczni zarówno w wyścigach szosowych, jak i MTB rozgrywanych na terenie całego kraju.

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO…   

Nie istnieje żadna jednoznaczna data powstania naszej formacji, bowiem początki osadzone są w długiej i barwnej historii mińskiej grupy rowerowej DYNAMO. Od dawna miński klub w żółto-czarnych trykotach był znaną marką na maratonach MTB i wyścigach szosowych na terenie całego kraju. Szczególnie młodzi zawodnicy znad Srebrnej przyzwyczaili nas do częstej obecności na podium. W naszym mieście o kolarstwie najgłośniej zaczęto mówić od 2009 roku. Wtedy to wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przystąpiliśmy do organizacji dużych, spektakularnych wyścigów szosowych rozgrywanych w centrum miasta. Wśród licznie zgromadzonej publiczności miała miejsce zacięta rywalizacja w wielu kategoriach, począwszy od dzieci, skończywszy na kolarzach zawodowych z kraju i zagranicy. Tutaj znów potwierdzali swoją klasę mińszczanie kilkakrotnie stając na najwyższym podium.

Jesienią 2010 roku, z inicjatywy trenera grupy DYNAMO - Jacka Tomkiewicza, powstały na terenie powiatu mińskiego kolejne ośrodki młodych zapaleńców rowerowych. Do współpracy przystąpiły gminy: Mrozy, Dobre, Siennica,  Jakubów i Dębe Wielkie. Sportowe aspiracje i chęć rywalizacji ze starszymi kolegami z Mińska, była motorem napędowym tej nowej machiny kolarskiej.

W październiku 2011 roku wszedł w życie projekt Jacka Tomkiewicza o wyodrębnieniu nowego sektora działalności. Celem jest inwestycja w dzieci i młodzież, jako przyszłej sportowej elity na poziomie wyczynowym. Po raz pierwszy padła nazwa nowego klubu: V-MAX

OD TRENERA…

Systematycznie, każdego roku, odkładam moment włożenia sportowego, bawełnianego ubranka i „bycia prawdziwym Panem Trenerem”. Nie powieszę też roweru na kołku. Dalej zamierzam trenować, ścigać się jako zawodnik i wciąż chcę wygrywać. Uważam, że to dobry układ, gdyż od kilku lat widzę jak postrzegają mnie moi podopieczni. Wiem, że taka postawa jest moim najostrzejszym narzędziem w pracy szkoleniowca, a mi osobiście daje wiele satysfakcji.

Moim zawodnikom mówię prawdę: nie będzie łatwo i tylko nieliczni zostaną mistrzami. Obiecuję jednak, że dołożę wszelkich starań żeby przygoda z kolarstwem była dla nich jednym z piękniejszych rozdziałów życia.

Poza działalnością w obszarze szkoleniowym chcę pozostać animatorem tej pięknej dyscypliny. Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, któremu szczerze dziękuję za wszelkie wsparcie, będę dalej organizować nasze barwne widowiska kolarskie, wnoszące wiele dobrego dla wizerunku miasta i dające mnóstwo radości zarówno dla zawodników, jak i licznej publiczności.

Motto naszej grupy brzmi: SZYBKO  SZYBCIEJ  V-MAX. W myśl tej idei chcemy jak najczęściej pokazywać rywalom plecy, a swoją obecnością na podium godnie reprezentować Mińsk Mazowiecki, którego herb z dumą nosimy na koszulkach.
Jacek Tomkiewicz


Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.