Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Weekendowe szarże V-MAXymalne !!!

poniedziałek, 20 sierpień 2012 19:25

Miniony weekend 18-19 sierpnia był bardzo udany dla naszych zawodników, którzy startowali w różnych imprezach kolarskich. Niektórzy z nich dzień po dniu.

Najmłodsi w sobotę pokazali się na piaszczystej trasie maratonu Poland Bike w Radzyminie. Najlepiej wypadła Małgosia Tomaszycka zajmując na dystansie Fun 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. O dużym pechu może mówić Dominik Jarosz, który jadąc na bardzo dobrej pozycji zaliczył kontakt z samochodem i niestety nie skończył wyścigu.

W niedzielę większość naszych "górali" startowała w bardzo trudnym wyścigu XC w Okuniewie. Tutaj z dobrej strony pokazał się Dawid Rosochacki zdobywając 1 miejsce w swojej kategorii. Jednak to Małgosia i Dominik w naszych oczach zebrali największe uznanie, mimo że oboje stanęli na drugich miejscach podium. Wielkie brawa za charakter i wolę walki. O podium otarł się (dosłownie) Kamil Borucki, który walczył w bardzo silnie obsadzonej kategorii ELITA. Na ostatnich metrach zabrakło naprawdę niewiele.

Przy tej okazji chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagali przy organizacji i obsłudze okuniewskiego Cross Country, którego. tak naprawdę, byliśmy gospodarzami. Gorące słowa uznania w kierunku Mastersów i Zawodników V-MAX, rodziców naszych podopiecznych, koleżanek i kolegów z zaprzyjaźnionych klubów.

Szacunek dla wszystkich naszych fotoreporterów produkujących jak zwykle świetny materiał. Swoją drogą nikt nie wie jak Kamil potrafi pogodzić ściganie z fotografowaniem ?

Tymczasem naszych dwóch szosowców: Dominik Jastrzębski i Adam Borkowski, w sobotę i niedzielę ścigali się kolejno w finałowych edycjach w Super Prestige'u w Nowym Kawęczynie i Żyrardowie. Obaj przejechali udanie wszystkie poprzednie edycje gromadząc sporo punktów w "generalce", więc z ciekawością czekaliśmy na wieści od nich po sobocie i niedzieli.

Tak na gorąco tą dwuetapówkę podsumował Dominik: "Sobota Nowy Kawęczyn, najszybszy wyścig w serii ŻTC, jeśli chodzi o średnią prędkość. Szerokie, dobrej jakości drogi, niewiele zakrętów, dobra obsada, było ostro... Po 50-ciu kilometrach "skoków" odjechała ucieczka - 7 osobowa, do której załapał się Adam. Próbowałem doskoczyć ale sam nie dałem rady. Ogólnie bardzo fajnie. Niedziela świetna obsada.. Trzech zawodowców z BGŻ, KTK Kalisz i Legii. Zawodnik BGŻ narzucał tempo przez pierwsze 50km, potem odjechała tradycyjnie ucieczka (duża, ok 10 osób) i nie było komu gonić. Do mety dojeżdżały małe grupki, a biorąc pod uwagę, że jesteśmy najmłodsi i mamy najmniejsze doświadczenie, to i tak jestem zadowolony. Adam ukończył na 3 miejscu, ja niestety na 6-ym (przez inne liczenie punktów do generalki). Trudno... W następnym sezonie walczymy o więcej!"

Przed nami MTB w Mistowie w niedzielę 26 sierpnia. W porównaniu z karkołomnym Okuniewem będzie tam "bardzo przełajowo" i raczej łatwo, dlatego właśnie wyścig ten polecany jest początkującym kolarzom (dzieci i młodzież do lat 18-u) - szczegóły w Regulaminie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, które, choć trochę - mamy nadzieję - oddają klimat gorącego, kolarskiego weekendu...

Zerknijcie także do wyników Wyścigu MTB XC z Okuniewa...

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.