Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

VIII Kolarskie Kryterium Uliczne w Mińsku Maz. - Memoriał F.Rawskiego. 17.09.2016

sobota, 27 sierpień 2016 11:17

Klub Kolarski V-MAX, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Muzeum Ziemi Mińskiej zapraszają na VIII Kolarskie Kryterium Uliczne "Memoriał Feliksa Rawskiego", które odbędzie się w Mińsku Mazowieckim 17 września 2016r. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości na Rowerową RekreAkcję w formie "rundy honorowej".

To już ósmy rok z rzędu odkąd do Mińska Mazowieckiego regularnie zjeżdżają krajowi i zagraniczni kolarze szosowi. Kolarskie Kryterium Uliczne - Memoriał Feliksa Rawskiego to doskonale znana i wpisana do ogólnopolskiego kalendarza "Masters PZKOL" kolarska impreza rozgrywana na ulicach naszego miasta. W ocenach fachowców jest to wyścig trudny i wymagający. Po pierwsze charakter trasy faworyzuje sprawnych technicznie kolarzy, którzy umieją radzić sobie z licznymi ciasnymi rondami pokonywanymi na dużej prędkości. Po drugie forma w jakiej rozgrywany jest wyścig, czyli "kryterium uliczne", wymusza na zawodnikach czujną, pełną napięcia i koncentracji agresywną jazdę. Tu liczą się szybkie decyzje i błyskawiczna reakcja na ataki rywali. Trzecim powodem stanowiącym o randze imprezy jest coroczna mocna obsada najszybszych zawodników, co zawsze wyznacza wysoki poziom sportowy. Memoriał Feliksa Rawskiego od 8 lat jest wizytówką mińskiego kolarstwa wyczynowego. Każdego roku okrasą dla rywalizacji są popisy kolarzy Klubu Kolarskiego V-MAX Mińsk Mazowiecki.

W tym roku po raz pierwszy rozegraną zostaną Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych. Nie zabraknie również konkurencji dla najmłodszych dzieci. Przedszkolaki będą ścigać się na rowerkach biegowych.

Pół dnia kolarskiego święta w naszym mieście to nie tylko rywalizacja i walka na trasie. Podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie innych atrakcji dla publiczności. Będą konkurencje sprawnościowe, testy wydolnościowe oraz widowiskowy konkurs jazdy po 10-metrowej szynie kolejowej. Stałym i lubianym przez mińską publiczność elementem jest "Rowerowa Rekre-Akcja" czyli honorowy przejazd wszystkich rowerzystów ulicami Mińska Mazowieckiego. Będą więc emocje i prawdziwa sportowa walka oraz mnóstwo dobrej zabawy dla wszystkich. 

W sobotę 17 września 2016r, o godzinie 14:00 przed Urzędem Miasta w Mińsku Mazowieckim zaczniemy nasz kolejny rowerowy karnawał !!!

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem imprezy, który jest do pobrania poniżej.

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.