Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

V-MAX "DOMINATOR"

niedziela, 26 lipiec 2015 20:42

Koncertowy wręcz przebieg wydarzeń z ostatniego weekendu dla Kolarskiego Klubu V-MAX. W sobotę zawodnicy mińskiego klubu wystawili najmocniejszy skład na wyścig z cyklu Super Prestige w Nowosolnej k. Łodzi. Starszą część ekipy dopadła suma nieszczęść "natury rozmaitej", natomiast to co zrobiła nasza Elita przerosło najśmielsze oczekiwania.

Pierwszą petardę odpalił Krzysiek Kryczka wykonując na pierwszych kilometrach świetną robotę dla zespołu. Po tym już nastąpiła surowa selekcja, która ustawiła wyścig. Męczące podjazdy i psikus jaki sprawiła pogoda dopełniły dzieła. Będący w fantastycznej formie Darek Kołakowski zabrał się w 2-o osobową ucieczkę. W wyselekcjonowanej drugiej grupce kontrolował sytuację Mateusz Mikulski, a z tyłu kręcił zmęczony Krzysiek Kryczka. Wyczerpujący finisz na podjeździe przyniósł serię przepięknych obrazków. Wygrał Darek Kołakowski, zaś Mateusz Mikulski uplasował się na trzecim miejscu. Absolutna euforia !!!

Następnego dnia naszych zawodników czekała już płaska trasa w Tuszynie koło Łodzi. Od rana wiało intensywnie i były obawy czy sobotnia "rzeźnia" nie zostawi zbyt wielu śladów w nogach zawodników. Chyba żaden fachowiec nie przewidziałby sytuacji kiedy scenariusz z soboty może tak bardzo pokrywać się z tym niedzielnym. Znów 7-o osobowa ucieczka i znów w tej ekipie jest Darek Kołakowski. Na drugim okrążeniu poszedł atak z peletonu i 8-u kolarzy wyrywa się do przodu. Również i tym razem świetnie zareagował Mateusz Mikulski umiejętnie wpisując się w tę akcję. Na końcowej kresce V-MAX załatwił sprawę jak należy... Jak to możliwe, że mamy kopię z dnia poprzedniego? Darek pierwszy, Mati trzeci.

Przez te dwa dni na trasach Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich nazwa Klubu Kolarskiego V-MAX wymieniana była przez komentatora we wszystkich przypadkach. Wielkie słowa uznania i serdeczne gratulacje dla całej ekipy.

Sytuacja w klasyfikacji generalnej w najsilniejszej kategorii Elity Super Prestige dostępna tutaj.

Galeria zdjęć z Nowosolnej dostępna tutaj, a z Tuszyna tutaj.

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
K2 Simple Slider