Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Szosowa 2-dniówka w Mrozach i Mińsku Mazowieckim

wtorek, 25 czerwiec 2013 19:43

8 i 9 czerwca byliśmy po raz kolejny organizatorami szosowego ścigania na naszym terenie. Po raz pierwszy peleton pojawił się w sobotnie popołudnie w Mrozach. okazją była kolejna edycja Ligii Masters Cup 2013. Przepiękna, ciekawa trasa, urozmaicona technicznymi fragmentami wiodącymi przez teren Rudki Sanatoryjnej, zebrała świetne notowania wśród zawodników i publiczności.

Dzięki życzliwości gospodarzy Gminy Mrozy oraz Dyrekcji Szpitala w Rudce impreza została zorganizowana bardzo sprawnie. Trasa zabezpieczana przez służby policji i straży pożarnej była jednocześnie ciekawa i szybka, ale i wyjątkowo bezpieczna. Pętla licząca 5.300 m była wielokrotnie powtarzana przez kolarzy - w zależności od kategorii wiekowej.

Zgodnie z oczekiwaniami, największe zainteresowanie towarzyszyło wyścigowi Orlików, Elity i Mastersów1, gdzie zapowiadała się walka między zawodnikami Legii, Warszawskiego Klubu Kolarskiego oraz Mińskiego V-MAX-u. Faktycznie kolarze tych trzech klubów nadawali pikanterii całym zmaganiom. Było sporo dramaturgii, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie w kategorii 17-29 lat oraz w kategorii Open, po samotnej ucieczce, wygrał fenomenalnie jeżdżący w tym sezonie Piotr Kieblesz z V-MAX-u, a chwile po nim na metę wjechała dwójka: Dominik Jastrzębski (V-MAX) oraz Jakub Perzyna (Warszawski Klub Kolarski).

W wyścigu tym, w kategorii Masters1, najszybszy był Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski) przed Rafałem Sabakiem (V-MAX).

Warto zauważyć waleczną postawę Klubu Kolarskiego Cyklon z Sulejówka, którzy pojawiają się coraz częściej w rozmaitych wyścigach na terenie kraju.

W kolejnym wyścigu Mastersów2 oglądaliśmy widowiskowy, długi finisz z grupy. W takich rozgrywkach świetnie czuje się trener Mińskiego V-MAX-u Jacek Tomkiewicz, wygrywając o pół roweru z Tomaszem Czyżkowskim z Otwocka i Mirosławem Banaszkiem z Nowego Dworu Mazowieckiego.

W łączonej kategorii Open 3, gdzie młodość miesza się z rutyną, wygrał młody kolarz, mieszkający w Grodziszczu koło Mrozów, Dominik Jarosz zawodnik Szkółki Kolarskiej w Mrozach. Dominik pokonał na finiszu Grzegorza Tramsia (BDC Team) oraz Andrzeja Ramzę (Warszawski Klub Kolarski).

Warto zauważyć, że w kategorii 15-latków swój pierwszy bardzo udany występ zaliczyli młodzi kolarze ze Szkółki Kolarskiej w Mrozach - Dominik Murasicki, Karol Górski i Maciek Rek.

Już od rana 9 czerwca wydarzenia pogodowe nie napawały optymizmem. Około południa nad Mińskiem przeszła "kosmiczna" ulewa czyniąc spustoszenia na ulicach miasta. Z niepokojem patrzyliśmy co chwila w niebo i na zegarek. Wszystko do ostatniej chwili stało pod znakiem zapytania. Ostatecznie zapadła decyzja - V Memoriał Feliksa Rawskiego w Mińsku Mazowieckim, w ramach Ligii Masters Cup 2013, doszedł do skutku.

W ostatnich kroplach deszczu, ok. godz. 16:30, na starcie stanęły najmłodsze dzieci. Po dwóch szybkich okrążeniach, pierwszy na linii mety był Maciek Proniewicz przed Kubą Soszką i Dawidem Rosochackim (obaj V-MAX). Pomimo śliskiej nawierzchni wszystkie dzieciaki dotarły do linii mety bez przygód.

Ciekawym epizodem poprzedzającym kolejne wyścigi były Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w jeździe po 10-o metrowej szynie kolejowej na rowerze szosowym. Było wielu śmiałków chcących skopiować wyczyn sprzed 100-u lat patrona mińskich kolarzy Feliksa Rawskiego. Sztuka ta udała się jedynie dwóm zawodnikom, ale w najkrótszym czasie zrobił to jeden z kolarzy Legii - Marek Szyniec, do którego kieszeni trafiła nagroda pieniężna 2 tys. zł ufundowana przez Dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej - Leszka Celeja.

W następnym wyścigu zmierzyła się kategoria mężczyzn Open 1 (zawodnicy 17-29 i 30-39 lat). Podobnie jak dzień wcześniej w Mrozach, zapowiadały się ciekawe pojedynki między Warszawskim Klubem Kolarskim, Legią i V-MAX-em. W peletonie działo się bardzo wiele, a atmosfera zaogniła się jeszcze bardziej, kiedy upadek zaliczył Dominik Jastrzębski. Niektórym puściły nerwy, a na oczach kibiców doszło do nieładnej "przepychanki". po 20-u okrążeniach 1.300 metrowej pętli, w geście zwycięstwa uniósł w górę ręce Adam Borkowski przed Darkiem Kołakowskim (obaj V-MAX). Jako trzeci finiszował niepocieszony Wojciech Szyniec z Legii.

W kolejnym wyścigu, kategorii Open 2 (zawodnicy 40-49 i 50-59 lat), podobnie jak dzień wcześniej w Mrozach, było sporo "czarowania". Nikt nie zdecydował się na odważniejsze akcje i znów wszystko miało rozstrzygnąć się na finiszu z grupy. Tuż przed rondem na ostatniej prostej, zza pleców Lecha Michalaka (GKK Opty Mazowsze), wyskoczył Jacek Tomkiewicz (V-MAX) i Tomasz Czyżkowski (Plannja Racing Team). O długość roweru wygrał jednak trener V-MAX-u przed Czyżkowskim i Damianem Makowskim z Rudy Śląskiej.

W ostatnim wyścigu do rywalizacji stanęła kategoria Open 3 (połączone grupy 15-16 lat oraz mężczyźni ponad 60 lat). Tu znów młodość zderzyła się z rutyną. podobnie jak w Mrozach, na dystansie 10-u okrążeń zamęczył starszych rywali Dominik Jarosz z Mrozów (V-MAX), który pokonał Grzegorza Tramsia (BDC Team) i Andrzeja Ramzę (Warszawski Klub Kolarski). 

Podsumowując - kolarski weekend w Mrozach i Mińsku Mazowieckim ułożył się bardzo szczęśliwie. Dokładnie na czas wyścigów przestał padać deszcz, co pozwoliło w bezpiecznych warunkach rozegrać oba wyścigi. Najbardziej cieszy jednak fakt, że zawodnicy V-MAX-u, którzy ostatnio brylują na rozmaitych wyścigach na terenie kraju, na własnym terenie nie dali rywalom cienia szans na zwycięstwo. W tej chwili mamy w Mińsku Mazowieckim bardzo mocną ekipę Elity, która w najbliższych dniach stanie do walki z krajową czołówką podczas Mistrzostw Polski w Sobótce koło Wrocławia.

Zapraszamy do galerii zdjęć z kolarskiego weekendu...

Wyniki z wyścigów w Mrozach i Mińska Mazowieckiego dostępne tutaj.

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.