Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Rawa Mazowiecka, Łódź, Toruń - "wszędzie nas pełno" !!!

wtorek, 29 maj 2012 17:40

RAWA MAZOWIECKA SUPER PRESTIGE - sobota 26.05.2012 

Wśród szosowej ekipy V-MAX-u w Rawie zabrakło tylko Radka Soszyńskiego, który walczy z chorobą. Michał, Adam, Dominik, Rafał i trener w sobotnie południe stanęli na starcie II Edycji Super Prestige w Rawie Mazowieckiej.

Wyścig, w zależności od kategorii wiekowych, na dystansach od 80 do 95 km, po lekko pagórkowatej trasie na obrzeżach Rawy Mazowieckiej.

Niewiele solowych akcji - bo i peleton na takowe nie pozwalał. Jak zawsze dużą nerwowość w ciasnym szyku wprowadzali kolarze zza wschodniej granicy, więc napięcie było wyraźnie widoczne. Dopiero w końcowej fazie rywalizacji, na ostatniej rundzie, nastąpiły selekcje. W wyścigu kategorii AM20 i M30, gdzie jechała większość naszych zawodników, nie wytrzymał silnego tempa tylko Michał, który wyraźnie był tego dnia w złej dyspozycji. Reszta chłopaków zakończyła ściganie w "głównym wagonie", plasując się na bardzo przyzwoitych pozycjach. Szczególne słowa uznania tego dnia dla Rafała Sabaka, który zaczynając w tym sezonie swoją przygodę z kolarstwem szosowym, w tak silnej obsadzie dotrzymał koła najlepszym. W kategorii M40 na 9 miejscu finiszował z peletonu trener Jacek Tomkiewicz.

Już w czasie uroczystej dekoracji zwycięzców słychać było głosy, że tego dnia kolarze zwyczajnie się oszczędzali - szczególnie ci, którzy wiedzieli co czeka ich nazajutrz...

Wieczorem, już na spokojnie i bez emocji, usiedliśmy przy grillu i chłodząc się rozsądnymi ilościami różnorakich napojów, szykowaliśmy strategię na jutrzejszy wyścig.

ŁÓDŹ SUPER PRESTIGE - niedziela 27.05.2012

I znów "w samo południe" w Łodzi kompletna ekipa V-MAX-u w dobrych nastrojach ustawiła się na starcie.

W peletonie pojawiło się wiele nowych twarzy. Najwyraźniej wielu kolarzy z innych ekip ostrzyło sobie zęby właśnie na ten łódzki etap. "Wzniesienia Łódzkie" to nie brzmiało specjalnie groźnie... Jednak już na pierwszym okrążeniu stało się jasne, że będzie ciężko. Na każdej z kolejnych rund docierało do nas, że tu rozegra się horror !! To nie były senne, monotonne podjazdy "z siodła". Tu należało podjeżdżać na szybkości, na stojąco, w ostrych łukach i na przewężeniach.

Praktycznie na każdym wzniesieniu atakowali najmocniejsi kolarze i to przynosiło natychmiastowe efekty. Cała stawka porozrywała się całkowicie.O ile w rywalizacji w Rawie na kreskę najszybciej wpadali sprinterzy, tak w Łodzi rządzili rasowi "górale".

W grupie AM20 i M30 w kilkuosobową ucieczkę zabrał się nasz Adam Borkowski. Widać, że jego ekipa kręciła naprawdę mocno, gdyż systematycznie zwiększali przewagę nad zasadniczą grupą. Adaś do samego końca był czujny i rozsądny, więc w tak doborowym towarzystwie przekroczył linię mety zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Następnie w głównej grupie finiszował Dominik Jastrzębski. Szacun także dla Rafała i Michała, którzy mimo skrajnego wycieńczenia dojechali do mety.

Jacek, na jednym z wyboistych odcinków stracił pełny bidon. Nieudana próba przechwytu kolejnej butelki skończyła się uschnięciem zawodnika na jedną rundę przed końcem wyścigu.

Bardzo udany występ w Super Prestige zaliczyli także nasi przyjaciele z "Szybkich Czwartków". Zarówno Agnieszka Niedziałek (2 i 3 miejsce w swojej kategorii), jak i Zbyszek Potylicki z SMCT z sukcesem ukończyli oba etapy.

Zapraszamy do galerii zdjęć z Rawy Mazowieckiej i Łodzi oraz do zapoznania się z wynikami wyścigów Super Prestige.

TORUŃ MERIDA MAZOVIA MTB MARATHON - niedziela 27.05.2012

Powoli dochodzi do formy najmłodszy zawodnik Klubu Kolarskiego V-MAX Mińsk Mazowiecki - Dawid Rosochacki. Na niedzielnym wyścigu MTB w Toruniu, na dystansie Hobby, w kategorii HM2, Dawid zajął trzecie miejsce. Według Dawida "trasa była średnio trudna, liczyła cztery górki, z których wszystkie dały się podjechać". Życzymy dalszych sukcesów !!!

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.