Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Najmłodsi kolarze V-MAX-u na medal

niedziela, 13 październik 2013 18:43

Bardzo udany sezon kolarski 2013 zakończyli najmłodsi mińscy kolarze. Dzieci z powiatu mińskiego od wiosny regularnie rywalizowały w ogólnopolskim cyklu kilkunastu wyścigów Merida Mazovia MTB Marathon.

Poprzeczka w tym roku została ustawiona dość wysoko z dwóch powodów. Po pierwsze, na starcie maratonu organizowanego przez byłego popularnego kolarza Cezarego Zamanę ustawiła się bardzo duża konkurencja z silnych klubów kolarskich. Po drugie wyniki starszych kolegów z Klubu Kolarskiego V-MAX Mińsk Mazowiecki wyraźnie zmusiły młodych mińszczan do najwyższego wysiłku.

Nasza młodzież ostatni raz w tym sezonie wystąpiła 6 października w Płocku, gdzie na zakończenie imprezy dokonano uroczystej dekoracji zwycięzców klasyfikacji generalnej. Na podium oklaskiwaliśmy dwójkę młodych mińszczan !!! Wśród najmłodszych dzieci 12-latek Dawid Rosochacki zdobył drugie miejsce na dystansie Hobby, ale największą niespodziankę sprawiła 15-latka z mińskiego V-MAX-u Małgosia Pyrek, która walczyła na nieco dłuższym dystansie Fit. Małgosia już od wiosny zdominowała tę kategorię dziewcząt pokonując całą krajową czołówkę zajmując pewnie pierwsze miejsce.

Przyzwoicie wypadli też pozostali młodzi mińszczanie: Iza Wiercioch, Małgosia Tomaszycka, Ewelina Nowak, Paweł Kwaśny, Jakub Soszka i Przemek Nowak zajmując miejsca w okolicy pierwszych dziesiątek.

Sezon kolarski 2013 jest zakończony. Teraz przyjdzie czas na mozolne zimowe przygotowania do kolejnego okresu startowego 2013. Dobrze będzie popatrzeć na zdobyte puchary i nagrody, powspominać najciekawsze wyścigi, obejrzeć zdjęcia i filmy.

Zapraszamy do naszych galerii zdjęć...

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.