Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Mistrzostwa Polski Masters - Kryterium - 25.09.2011

piątek, 30 wrzesień 2011 23:50

25 września 2011 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie rozegrano prestiżową imprezę kolarską - Mistrzostwa Polski Masters - Kryterium. To wyścig dla zawodników powyżej 30 roku życia.
Jak się było można spodziewać w stolicy pojawili się reprezentanci najsilniejszych ośrodków kolarstwa szosowego z całej Polski.

Wielu z nich to niegdyś kolarze zawodowi, którzy nie maja zamiaru przechodzić na sportową emeryturę podtrzymując wyśmienitą formę.
Organizatorzy wyścigu wyznaczyli dla kolarzy arcytrudną pętlę o długości 2000 m, powtarzaną w zależności od kategorii od 8 do 15 razy. Pętla biegła ulicami: Krakowskie Przedmieście, Karowa, Furmańska i Bednarska.
Mocno nachylony, brukowany podjazd ulicą Bednarską oraz zabójcze zjazdy po kostce ulicą Karową zapowiadały prawdziwe Cross Country na rowerach szosowych. Bardzo ciężki test umiejętności technicznych na zjazdach, siłowe próby na podjazdach, no i ciężki sprawdzian dla sprzętu...
Już kilka dni przed wyścigiem toczyły się dyskusje zawodników jakie założyć koła, jakie stosować ciśnienie, jaką przyjąć taktykę, itp...
Wszystko rozstrzygnęło się w niedzielę w samo południe.
Świetna atmosfera, mnóstwo kibiców na trasie i wymarzona pogoda.
Jak się szybko okazało w poszczególnych kategoriach wygrywali faworyci. Wytrawni mistrzowie przesądzali o swoich zwycięstwach właśnie na zjazdach. Tam zdobywali największą przewagę. Poza 200 metrowym odcinkiem Krakowskiego Przedmieścia, gdzie wyznaczono start i metę, ani przez chwilę nie było wytchnienia i odpoczynku. Na nic zdały się umiejętności sprinterów, czy doświadczenia z klasycznego peletonu.
W opinii wielu znanych zawodników był to jeden z trudniejszych wyścigów szosowych w jakich kiedykolwiek brali udział. Na niebezpiecznej kostce, przy prędkości ponad 60 km/h, w ekstremalnym pochyleniu, świat wygląda trochę inaczej, a rower wydaje przedziwne dźwięki...
No cóż każde nowe doświadczenie wiele uczy i jest bardzo cenne. Jaskrawo zarysowują się własne słabości i mankamenty, a przegrana z najlepszymi nie boli.
Charakter i rangę wyścigu oraz klimat całej imprezy pokazują załączone zdjęcia.

Jacek Tomkiewicz

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.