Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Pierwsza bitwa za nami... Memoriał R.Siemińskiego zakończony.

piątek, 04 maj 2012 11:42

Już od wczesnych godzin przedpołudniowych wszyscy z niepokojem nasłuchiwali z różnych źródeł wieści od meteorologów. Nie zapowiadało się najlepiej.. No i faktycznie - po kilku dniach egipskich temperatur i błękitnego nieba zrobiło się szaro, a tuż przed rozpoczęciem imprezy zaczął padać deszcz! Jednak w momencie startu pierwszego wyścigu humory zawodników i kibiców były już lepsze, bo aura okazała się łaskawa i pozostawiła ostatecznie tylko nieliczne kałuże.

Komentator telewizji Eurosport - Tomasz Jaroński, jak zwykle fachowo wykonujący swoją robotę, oznajmił mińszczanom początek kolarskiego święta.

Na pierwszy ogień poszli zawodowcy ! Czołowe nazwiska i kluby z polskiego peletonu jak CCC Polsat Polkowice, Bank BGŻ, BDC MarcPol, Legia Felt czy KTK Kalisz oraz zawodowe grupy zagraniczne. Prędkość, walka i dramaturgia wydarzeń ! Wszystko tuż przed oczami widzów. Na dodatek masa upadków na rondzie tuż przed magistratem. Po 30-u okrążeniach najszybszy okazał się syn znanego z czasów kolarstwa NRD-owskiego Uve Amplera - Rick Ampler z niemieckiej grupy zawodowej NUTRIXXION. Drugi zameldował się Jarosław Rębiewski z KTK Kalisz przed Sylwestrem Janiszewskim z CCC Polsat Polkowice.

Po szybkiej dekoracji zawodowców, na linii startu zobaczyliśmy sporą grupę rowerzystów w najróżniejszych strojach - począwszy od odświętnych, wizytowych białych koszul, skończywszy na obcisłych, klubowych trykotach. Zwyczajowo, jak co roku, tak i tym razem ruszyła tzw. "runda honorowa" dla Vipów, kibiców, mieszkańców miasta. Bardzo miłym gestem było uczestnictwo w tej pętli samych zawodników. W czołówce "pokojowego peletonu" zobaczyliśmy włodarzy naszego miasta, jak też liczne znane twarze stałych sympatyków kolarstwa ziemi mińskiej.

Punktualnie o 17:15 ruszyły kolejne wyścigi dla dzieci i młodzieży w ramach Mistrzostw Powiatu Mińskiego. Jak się szybko okazało, w tych kategoriach wiekowych rywalizację zdominowali zawodnicy Klubu Kolarskiego V-MAX Mińsk Mazowiecki oraz młodzi adepci szkółek kolarskich prowadzonych przez trenera Jacka Tomkiewicza w miejscowościach: Dębe Wielkie, Jakubów, Jędrzejów, Wiśniew, Górki, Ruda, Halinów i Okuniew. Z młodych zawodników Klubu Kolarskiego V-MAX na pudło wchodzili tego dnia: Dawid Rosochacki, Małgosia Tomaszycka, Julka Minasiewicz i Piotr Kowalczyk. Natomiast starsza grupa 18-latków: Adam Borkowski, Dominik Jastrzębski i Michał Dąbrowski, zdeklasowali rywali w tej kategorii wiekowej i zajęli całe podium.

Na koniec kolarskiego święta publiczność zobaczyła jeszcze dwa ostatnie wyścigi. Najpierw na linii startu do walki stanęli zawodnicy w wieku 18-50 lat, a po nich odbył się wyścig w kategorii 50+. W pierwszym z tych wyścigów wśród bardzo silnej obsady obecnych było kilku kolarzy z naszego Klubu, ale poza zasięgiem dla nich był tego dnia Roger Głowacki z GKK Opty Mazowsze, który na lotnych premiach zdobył najwięcej punktów, przed Piotrem Kiebleszem i Szymonem Kotowskim z KK Żoliber Warszawa. W ostatnim wyścigu wieczoru - kategoria 50+, ciągle bezkonkurencyjny jest były polski olimpijczyk - Lechosław Michalak (GKK Opty Grodzisk Mazowiecki), który na finiszu nie dał szans rywalom.

We wszystkich wyścigach rozegranych tego dnia w Mińsku Mazowieckim wzięło udział łącznie ok. 150 kolarzy. Najmłodszy z nich to 6-letni Wojtuś Proniewicz z Mińska Mazowieckiego, a najstarszy 67-letni Zbigniew Potylicki ze Starej Miłosnej.

Fundatorami nagród dla zawodników byli Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski, który objął patronat honorowy nad imprezą,  Starosta Powiatu Mińskiego - Jan Antoni Tarczyński oraz liczni sponsorzy, m.in.: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim, Muzeum Ziemi Mińskiej, sklep rowerowy G.Dolata, Fansport, Captor. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez Kamila Boruckiego, który tego dnia objął role naszego fotografa. Ponadto zamieściliśmy galerię zdjęć wykonanych przez Leszka Siporskiego i Mieczysława Tomkiewicza.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami wyścigu rozegranego w ramach Mistrzostw Powiatu Mińskiego.

Przedstawiamy także wyniki przesłane przez Komisję Sędziowską Wyścigu Mazovia Tour (Mazovia Team), czyli wyniki: Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Memoriał R.Siemińskiego i Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego dla Amatorów MAZOVIA-TOUR. W przypadku nieprawidłowości w przedstawionych wynikach prosimy o kontakt z Mazovia Team.

Kolarze z Klubu Kolarskiego V-MAX nie zwalniają tempa... Już za tydzień - 13 maja 2012 - w pobliskim Chmielewie, na znanej kolarzom rundzie Barcząca-Chmielew-Zakole Stare, znów wielkie ściganie !!! Tym razem to klasyczny wyścig szosowy dla pełnoletnich zawodników z cyklu Super Prestige organizowany wspólnie z Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.