Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Memoriał A.Trochanowskiego - BGŻ ProLiga

piątek, 24 maj 2013 19:17

Nazajutrz po wyścigu w Mińsku Mazowieckim, nasza elita stanęła na starcie ważnego wyścigu BGŻ ProLigi 1.2 UCI - Memoriał A.Trochanowskiego w Baboszewie koło Płońska. Konkurencja jeszcze silniejsza niż dzień wcześniej w Mińsku, bowiem przyjechali mocni Czesi oraz najsilniejsza polska grupa zawodowa CCC Polsat Polkowice.

Zaczęło się od uroczystej prezentacji wszystkich ekip zawodowych. Fajnie było zobaczyć na dużej scenie naszych pięciu chłopaków w pięknych limonkowych strojach, których zapowiadał redaktor Euro Sportu Tomasz Jaroński.

Ponad 160 km pokonane ze średnią prędkością 47 km/h - to mówi samo za siebie. Już od początku rywalizacji widać było nieustające ataki, które jednak nie przynosiły rezultatu. Widać było jak kolejni kolarze odpadają od zasadniczej grupy, natomiast nasi czujnie trzymali się w peletonie. Chłopaki cisnęli aż miło, do tego stopnia, że Trenejro miał problemy z podaniem bidonu.

Na jednej z końcowych rund powiódł się atak kilkuosobowej ucieczki, która zyskała przewagę jednej minuty. Wydawało się, że w tej grupie rozstrzygną się losy wyścigu, ale peleton na to nie pozwolił i na trzy okrążenia przed końcem znów mieliśmy jedną zwartą grupę.

Na jednej z ostatnich rund w czubie peletonu mieliśmy dużą kraksę. Rowery fruwały w powietrzu zakleszczając się między sobą. W korku utknęli Dominik i Darek, ale pozostałym udało się nadgonić i nawiązać kontakt z grupą. Adam , Piotrek i Andrzej popędzili dalej do mety w głównej grupie. Było dużo szczęścia, ale też i kawał dobrze wykonanej roboty.

Jest olbrzymia satysfakcja i motywacja. V-MAX jest w stanie pojechać taki wyścig bez żadnych kompleksów wobec utytułowanych rywali. Teraz może być tylko lepiej. Gratulacje chłopaki !!!

Kilka fotek tutaj

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
K2 Simple Slider