Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Liga Masters Cup Dębe Wlk - 30.06.2013

czwartek, 22 sierpień 2013 17:45

Ostatnim występem V-MAX-u w pierwszej części sezonu 2013 był Puchar Wójta Gminy Dębe Wielkie rozegrany w ramach Ligi Masters Cup, czyli Wyścigu Dookoła Mazowsza Amatorów.

W centrum Dębego Wlk na linii startu stanęli m.in. zawodnicy z mazowieckich klubów:Legia, Żoliber, KK Wilanów, BSA ProTour, WKK, BDC, Grodzisk Mazowiecki oraz elita mińskiego V-MAX-u. Tradycyjnie największe zainteresowanie towarzyszyło wyścigowi "Elity" gdzie jak zwykle, emocji dostarczyła konfrontacja V-MAX-u z klubami warszawskimi. Tym razem, podobnie jak wcześniej w Mrozach i Mińsku Mazowieckim, bardzo skuteczna okazała się współpraca zespołowa ekipy V-MAX-u. Koncertowo rozegrany wyścig umożliwił Darkowi Kołakowskiemu popisowy sprinterski finisz w centrum Dębego Wlk.

Ta sztuka nie udała się Jackowi Tomkiewiczowi, który startował w wyścigu kategorii Masters. Upadek przed finiszem pokrzyżował te plany.

O niedosycie mogą mówić też Małgosia Pyrek i Dominik Jarosz, którzy również "celowali" w pierwsze miejsce, jednak tym razem się nie udało. Imponująco wypadli jednak najmłodsi kolarze z mińskiego klubu: Izabela Wiercioch i Ewelina Nowak. Obie dziewczyny stanęły tego dnia na podium. W kategorii najmłodszych chłopców sztuki tej dokonali: Kuba Soszka, Dawid Ostrowski i Przemek Nowak.

To był specyficzny wyścig. Liczne, ciasne zakręty, ciekawe, szybkie odcinki poprowadzone w samym centrum Dębego Wlk, no i oczywiście liczni kibice. Świetny komentator (Bartek Ferlin - mieszkaniec Dębego i kolarz) odkrywał przed oglądającymi tajniki wyścigu oraz prezentował poszczególnych zawodników.

Tego dnia Dębe Wielkie stało się kolejną w powiecie mińskim "miejscowością" przyjazną kolarstwu", gdzie Klub V-MAX miał okazję organizować duże przedsięwzięcie sportowe. Zrobiliśmy kolejny duży krok w propagowaniu tej pięknej dyscypliny na terenie powiatu !!!

Galerie zdjęć z wyścigu tutaj i tutaj.

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.