Czas na kolarzy

czwartek, 28 kwiecień 2011 20:09

Za pasem maj, a więc sezon rowerowy w pełni ! Bardzo ciasno zrobiło sie na okolicznych szosach i leśnych ścieżkach rowerowych. Coraz więcej ludzi w różnym wieku dostrzega korzyści z czasu aktywnie spędzonego na świeżym powietrzu. Interesująco zapowiada sie najbliższa przyszłość kolarska w Powiecie Mińskim.

W październiku 2010 powstały w Mrozach i Dobrem młodzieżowe grupy pasjonatów rowerowych skupionych przy tamtejszych szkołach. Miejscowe mińskie Dynamo również rośnie w siłę wsparte nowymi młodymi talentami. W obecnym sezonie 2011 zaplanowanych jest kilka poważnych wyścigów na terenie miasta z których najważniejszy odbędzie się już 2 maja 2011 (poniedziałek). Punktualnie o godzinie 15.oo zamknięty zostanie ruch uliczny w centrum miasta i zacznie się wielkie kolarskie święto.
Dla organizatorów tj. Stowarzyszenia Mazovia-Team oraz MOSiRu Mińsk Mazowiecki, poprzeczka została ustawiona jeszcze wyżej niż w poprzednich latach, bowiem ranga wyścigu jest jeszcze większa. Międzynarodowy Wyścig Kolarski - Memoriał Romana Siemińskiego zgromadzi kilka zagranicznych i polskich ekip zawodowych. Obecność zapowiedzieli zawodnicy kadry narodowej. Tak więc zobaczymy w Mińsku największe nazwiska z szosowego peletonu gdzie od zeszłego roku mamy dwóch mińszczan - braci Jakuba i Pawła Tomkiewiczów (obaj LEGIA - FELT). W godzinach wieczornych rozpoczną swoje zmagania kolarze amatorzy z całego kraju, gdzie nie zabraknie najszybszych kolarzy z Dynamo Mińsk Mazowiecki. W międzyczasie swój "mały wyścig pokoju" odbędą kategorie dzieci.
Wielka feta zacznie sie tzw. pętlą honorową. Będzie to przejazd przez centrum miasta okazałego peletonu złożonego z vipów, mieszkańców powiatu, dzieci oraz... kolarzy zawodowych !
Potem już tylko oficjalna prezentacja ekip zawodowych i wielkie ściganie aż do godziny 20.30.
Będzie na co popatrzeć a mocne wrażenia są gwarantowane. Zapewne kolejny raz najszybsi zawodnicy złamią przepisy o ruchu drogowym i "zakpią z dopuszczalnych prędkości" na terenie miasta.
Szczegóły dotyczące wyścigu - Jacek Tomkiewicz tel. 604 631 851 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.    
GORĄCO ZAPRASZAM!

Jacek Tomkiewicz

Jacek Tomkiewicz

Na codzień: wymyśla, tworzy, organizuje, kieruje, inspiruje, prowokuje...

W wolnych chwilach: szkoli, trenuje, rywalizuje, przegrywa i wygrywa...

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.