Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Czas na kolarzy

czwartek, 28 kwiecień 2011 20:09

Za pasem maj, a więc sezon rowerowy w pełni ! Bardzo ciasno zrobiło sie na okolicznych szosach i leśnych ścieżkach rowerowych. Coraz więcej ludzi w różnym wieku dostrzega korzyści z czasu aktywnie spędzonego na świeżym powietrzu. Interesująco zapowiada sie najbliższa przyszłość kolarska w Powiecie Mińskim.

W październiku 2010 powstały w Mrozach i Dobrem młodzieżowe grupy pasjonatów rowerowych skupionych przy tamtejszych szkołach. Miejscowe mińskie Dynamo również rośnie w siłę wsparte nowymi młodymi talentami. W obecnym sezonie 2011 zaplanowanych jest kilka poważnych wyścigów na terenie miasta z których najważniejszy odbędzie się już 2 maja 2011 (poniedziałek). Punktualnie o godzinie 15.oo zamknięty zostanie ruch uliczny w centrum miasta i zacznie się wielkie kolarskie święto.
Dla organizatorów tj. Stowarzyszenia Mazovia-Team oraz MOSiRu Mińsk Mazowiecki, poprzeczka została ustawiona jeszcze wyżej niż w poprzednich latach, bowiem ranga wyścigu jest jeszcze większa. Międzynarodowy Wyścig Kolarski - Memoriał Romana Siemińskiego zgromadzi kilka zagranicznych i polskich ekip zawodowych. Obecność zapowiedzieli zawodnicy kadry narodowej. Tak więc zobaczymy w Mińsku największe nazwiska z szosowego peletonu gdzie od zeszłego roku mamy dwóch mińszczan - braci Jakuba i Pawła Tomkiewiczów (obaj LEGIA - FELT). W godzinach wieczornych rozpoczną swoje zmagania kolarze amatorzy z całego kraju, gdzie nie zabraknie najszybszych kolarzy z Dynamo Mińsk Mazowiecki. W międzyczasie swój "mały wyścig pokoju" odbędą kategorie dzieci.
Wielka feta zacznie sie tzw. pętlą honorową. Będzie to przejazd przez centrum miasta okazałego peletonu złożonego z vipów, mieszkańców powiatu, dzieci oraz... kolarzy zawodowych !
Potem już tylko oficjalna prezentacja ekip zawodowych i wielkie ściganie aż do godziny 20.30.
Będzie na co popatrzeć a mocne wrażenia są gwarantowane. Zapewne kolejny raz najszybsi zawodnicy złamią przepisy o ruchu drogowym i "zakpią z dopuszczalnych prędkości" na terenie miasta.
Szczegóły dotyczące wyścigu - Jacek Tomkiewicz tel. 604 631 851 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.    
GORĄCO ZAPRASZAM!

Jacek Tomkiewicz

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
K2 Simple Slider