Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Kolarskie Mrozy 2012

niedziela, 10 czerwiec 2012 20:19

W sobotę 9.06.2012 nasi zawodnicy, pełniąc jednocześnie rolę gospodarzy turnieju, wzięli udział w Wyścigu Cross Country organizowanym w ramach Dni Mrozów.

Rezerwat Rudka to wspaniałe miejsce, doskonale znane kolarzom spod znaku MTB. Pętla długości 2.200m, poprowadzona atrakcyjnym, pagórkowatym terenem, zachęcała do ostrej jazdy. Młodzi kolarze, w zależności od wieku, pokonywali ją 1-7 razy.

Choć od rana tego dnia pogoda trochę straszyła organizatorów, a tuż przed otwarciem Biura Zawodów lekko pokropiło "mazowieccy górale" sporą grupą stawili się na starcie. Zwyczajowo na starcie nie zabrakło reprezentantów Wiśniewa, Jakubowa, Siennicy, Jędrzejowa, Halinowa, Mińska Mazowieckiego i oczywiście Mrozów. Wielu z nich to adepci Szkółek Kolarskich V-Max prowadzonych w powiecie mińskim przez trenera Jacka Tomkiewicza. Przybyli również zachęceni w ubiegłorocznym wyścigu, kolarze ze Starej Miłosnej, Siedlec i Węgrowa.

Sportową rywalizację otworzyły kategorie dzieci 6-10 lat. Tutaj wśród dziewcząt najszybsza była Monika Szczepaniuk z Mińska Mazowieckiego, natomiast w grupie chłopców zwyciężył Dawid Rosochacki z Klubu Kolarskiego V-MAX Mińsk Mazowiecki.

W kategorii 11-14 lat zmagania nabrały już widocznych rumieńców, bowiem na starcie stanęli znani na Mazowszu zawodnicy. Zgodnie z prognozami, w kategorii chłopców wygrał Antek Gańko z Mińska Mazowieckiego, natomiast w kategorii dziewcząt publiczność dostała w prezencie sporą sensację. Bardzo waleczna i utalentowana zawodniczka grupy kolarskiej Dębe Wielkie - Maryla Domańska, po ekscytującym pojedynku pokonała utytułowaną Małgosię Tomaszycką (Klub Kolarski V-MAX Mińsk Mazowiecki).

Kategoria chłopców 15-17 lat dostarczyła mrozianom wiele radości i sportowych emocji. Trzeci rok funkcjonowania w Mrozach Szkółki Kolarskiej musiał w końcu przynieść oczekiwane rezultaty. Całe podium zajęli uczniowie tutejszego gimnazjum, tj. Dominik Jarosz, Radosław Soszyński oraz Piotr Łaziuk.

Największe zainteresowanie wzbudził jednak tego dnia ostatni wyścig elitarnej stawki kolarzy - w kategorii powyżej lat 17-u. Tutaj od początku zaatakował będący w świetnej formie zawodnik BSA ProTour z Halinowa. Na piątej rundzie w pościg za uciekinierem ruszył samotnie Michał Dąbrowski z mińskiego V-MAX-u. Na ostatnim długim podjeździe tuż przed metą przewaga Danielaka wynosiła już tylko zaledwie kilka sekund, ale doświadczony kolarz z BSA nie dał już sobie wydrzeć zwycięstwa. Drugi przyjechał Michał Dąbrowski, a z większej grupy pościgowej, na trzecim miejscu finiszował Adam Borkowski, również z V-MAX-u Mińsk Mazowiecki.

Wielkie słowa uznania w tym miejscu należą się jeszcze Agnieszce Niedziałek(SMCT Stara Miłosna - kategoria kobiety powyżej 17-u lat), która dzielnie walczyła z mężczyznami osiągając doskonały wynik.

Po zakończonej rywalizacji, cała kolarska wiara, błyskawicznie przeniosła się na płytę stadionu sportowego w Mrozach, gdzie na dużej scenie przeprowadzono uroczystą ceremonię dekoracji zwycięzców. Cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Mrozy wręczali zawodnikom: Wójt Dariusz Jaszczuk, Sekretarz Gminy Mrozy Magdalena Sulich, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Mirosław Borczyński oraz Radny Gminy Mrozy Marek Rutka.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami wyścigu oraz obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.