Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Kolarska Elita w Mińsku Maz.

wtorek, 13 maj 2014 16:06

Nigdy wcześniej w Mińsku nie było tak wielkiej kolarskiej fety. Inauguracja szosowego cyklu Super Prestige przyciągnęła 177 pełnoletnich zawodników z terenu całego kraju. W niedzielę 11 maja o godz. 12:00 przed Aquaparkiem w Mińsku Mazowieckim stanął na starcie honorowym ogólnopolski peleton kolarzy szosowych.

Do tego elitarnego grona dołączyła spora sympatyczna grupa mińskich entuzjastów "jazdy na dwóch kółkach" oraz młodzież naszego Klubu. Wielka połączona masa, eskortowana przez policję, ruszyła na rowerach ulicami Mińska Mazowieckiego obierając kierunek na Mariankę. Tam też wyznaczono linię startu do szosowego wyścigu o randze Pucharu Polski Masters. Kolarze, w zależności od kategorii wiekowych, mieli do pokonania od 48 do 96 kilometrów, na pętli Marianka, Zakole, Barcząca, Chmielew.
Walka na trasie była niezwykle imponująca i dramatyczna. Niestety między Zakolem a Barczącą doszło do dużej kraksy, w której uczestniczyło kilkunastu zawodników. Chyba największe straty poniosła tutaj "Warszawska Ośka".
W peletonie wyraźnie widać było aktywność kilku silnych klubów, chcących zdominować rywalizację. Bardzo agresywnie od początku jechali zawodnicy z Żolibera którzy przyjechali do Mińska z bardzo mocną ekipą. Wielu innych też inicjowało ciekawe akcje jednak nic nie zostało rozstrzygnięte i przesądzone aż do samej mety.
Nas oczywiście najbardziej interesowali zawodnicy Klubu Kolarskiego V-MAX, którzy wystawili tego dnia do rywalizacji 10-osobową reprezentację. Ponad dwie godziny twardej, męskiej walki pokazało, że mińszczanie potrafią jak zwykle solidnie namieszać. Krzysztof Kryczka w kategorii 17-29 lat, mimo że nie jest typem sprintera, stoczył piękną walkę na finiszu i zajął trzecie miejsce w tej kategorii, pokonany przez Piotra Kieblesza i Michała Kucharskiego.
Najwięcej satysfakcji dostarczył nam jednak inny kolarz V-MAX-u - Tomek Czyżkowski. W kategorii 40-49 lat, niezwykle doświadczony i wszechstronny zawodnik mińskiego klubu już na piętnastym kilometrze zainicjował dwuosobową ucieczkę, która początkowo została zignorowana przez peleton. Jak się później okazało była to "akcja dnia". Obaj uciekinierzy dziękując sobie za świetną współpracę, trzymając się za ręce wspólnie przekroczyli linię mety w Chmielewie. To było drugie pudło tego dnia dla V-MAX-u - tym razem najwyższe.
Podczas ceremonii dekoracji zwycięzców, zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, zawodnikom gratulował Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Janusz Piechoski, który objął nad wyścigiem patronat honorowy.

"To był niezły wyścig. Byliśmy na swoim terenie, bo tam właśnie rozgrywamy nasze Szybkie Czwartki. Mieliśmy głośne grono swoich kibiców, którzy robili dla nas świetną robotę. Jestem bardzo zadowolony z wyników mojego zespołu. Najbardziej jednak cieszę się, że pierwszy raz udało się zaprosić do wspólnej zabawy kolarzy wyczynowych i tutejszych rowerzystów, traktujących rower rekreacyjnie i rozrywkowo. Mam pełną świadomość, że kreowanie "mody na sport" i zaszczepianie bakcyla jazdy na rowerze powinno tak właśnie wyglądać. Kolarze obok rowerzystów, weterani obok debiutantów, dzieciaki obok rodziców. Ten projekt nazwaliśmy Pierwszą Rowerową RekreAKCJĄ w Mińsku Mazowieckim. Jako V-MAX jesteśmy nie tylko kolarzami wyczynowymi, ale też animatorami tej pięknej dyscypliny. Chcemy popularyzować każdą aktywność fizyczną wśród społeczeństwa, a efekt tej akcji uznaję za "wartość dodaną" dla mieszkańców Miasta i Powiatu Mińskiego." J.Tomkiewicz - Prezes Klubu Kolarskiego V-MAX Mińsk Mazowiecki.

Ta fantastyczna impreza nie odbyłaby się bez Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów będącego głównym organizatorem cyklu Super Prestige oraz wsparcia sponsorów, takich jak: Gmina Mińsk Mazowiecki, Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim, Muzeum Ziemi Mińskiej i firma AKPOL. Specjalne podziękowania należą się też gospodarzowi miasteczka sportowego - Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim oraz innym sponsorom mińskiego kolarstwa. Słowa uznania kierujemy też do całego mińskiego środowiska rowerowego które licznie i w świetnych nastrojach przybyło na "Rowerową RekreAKCJĘ" a na trasie wyścigu gorąco dopingowali wszystkich kolarzy.
Niebawem na stronie Klubu materiał filmowy z wydarzenia.

Galerie zdjęć z tego wydarzenia dostępne tutaj:
Mińsk Maz 11.05.2014 - Super Prestige (1)
Mińsk Maz 11.05.2014 - Super Prestige (2)
Mińsk Maz 11.05.2014 - Super Prestige (3)

Galeria ŻTC - ŻTC BIKE RACE 11.05.2014 Mińsk Mazowiecki

Wyniki z Super Prestige w Mińsku Mazowieckim 11.05.2014 dostępne tutaj.

Klub Kolarski V-MAX Mińsk Mazowiecki oraz Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów, jako organizatorzy, zapraszają już dzisiaj na kolejny wielki kolarski spektakl na terenie Powiatu Mińskiego, który odbędzie się w Mrozach 7 czerwca 2014r. Obrzeża Mrozów to przepiękna okolica, ciekawe ukształtowanie terenu, które zapewni barwny przebieg czerwcowego ścigania.

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.