Parówka niemiłosierna. Ciężko było oddychać, ale na starcie stanęło dwunastu chłopa. Najwięcej punktów w młodszej kategorii zebrali Mateusz Mikulski 38 pkt i Michał Stoń 31 pkt (obaj Garwolin). Wśród mastersów najszybsi byli Rafał Sabak 35 pk (V-MAX) i Paweł Wiski 15 pkt (Cyklon).

Po zeszłotygodniowej kraksie nikt już nie pamięta. Ważne tylko żeby wyciągnąć wnioski na przyszłość... Dzisiejszy Szybki Czwartek przebiegał bezpiecznie, choć zastanawiała wysoka liczba samochodów na pętli. Na lotnym finiszu w Mariance padły dwukrotnie komendy: "pass", więc tym samym wartość punktów na końcowej kresce była ponętnym kąskiem. Szacun dla dwóch chłopaków z Cyklonu (Maciek i Robert), którzy mimo skąpego składu swojego teamu dzielnie odpierali ataki młodzieży z V-MAX-u.

29.06.2014r. podczas dorocznego Święta Gminy Dębe Wielkie tradycyjnie wielkie emocje towarzyszyły zmaganiom kolarzy szosowych. Tegoroczny wyścig rozgrywany pod patronatem honorowym Wójta Gminy Dębe Wielkie znalazł się w ogólnopolskim challenge'u Komisji Masters PZKol, więc ranga imprezy oraz sportowy poziom był nieporównywalnie wyższy niż wyścig zeszłoroczny.

Dzisiaj kawał dobrego ścigania. Próba ucieczki w składzie: Mateusz Mikulski (Pilawa), Rafał Sabak i Dominik Jarosz (obaj V-MAX) została szybko zneutralizowana, po czym znów na kolejnych "lotkach" zbieraliśmy finiszowe punkty. Znów bardzo mądrze pracował młodzież z V-MAX-u (Piotr Łaziuk, Miłosz Gębarski i Dominik Murasicki), którzy skutecznie gasili pożary w peletonie i często sami próbowali indywidualnych akcji.

 

W upalne sobotnie południe 7 czerwca kolejny raz w tym sezonie entuzjaści szosowego ścigania mieli swoje święto. Wyścig Kolarski "Super Prestige" przyciągnął do Mrozów okazały szosowy peleton z całej Polski. Impreza była wpisana w program uroczystości Dni Mrozów więc do kolarskiej fety dołączyli lokalni rowerzyści którzy w ramach honorowego przejazdu ulicami miasta wymieszali się w kolorowym peletonie razem z wyczynowcami.

Ciekawy przebieg miała czwartkowa "gonka" 29 maja 2014. Już na pierwszej rundzie zawiązała się "czerwono-limonkowa koalicja". Odjechała dwuosobowa ucieczka: Paweł Szulim (Cyklon Service) i Rafał Sabak (V-MAX). Chłopaki solidnie napierali aż do mety, a peleton udzielił im zgody na dokończenie dzieła. Wygrał Paweł Szulim przed Rafałem Sabakiem. Reszta zasadniczej grupy zbierała punkty na lotnych premiach do klasyfikacji generalnej.

Jak jest mokro i pochmurno to jest źle. Jak jest ciepło, sucho i niebo ma kolor błękitny - to też nie jest zbyt dobrze. Fakt, że dzisiaj kolarze dali z siebie więcej niż zwykle. 21 osobo-rowerów stanęło na starcie piątej edycji Szybkich Czwartków w Mińsku Mazowieckim. Powitaliśmy w peletonie Zbyszka Rowińskiego i Krzyśka Pawlaka z LOTTO, Maćka Kozłowskiego z ATS Siedlce, Bartka Ochmańskiego z Sante BSA oraz Michała Stonia z Garwolina. Widać, że nasza Mińska "ustawka" wyraźnie się rozkręca.

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.