Jak na Szybko Czwartkową inaugurację - pogoda wręcz wymarzona. Niektórzy nawet włożyli letnie ubranka.

Niestety po zimie nie najlepiej wygląda nawierzchnia Chmielewskiej Pętli, szczególnie na odcinku Marianka-Zakole Stare. Przekonał się o tym między innymi Wojtek Błoński (STC Sokołów Podlaski), który sprawdził głębokość jednej z dziur, gdzie złapał "laczka".

Zapraszamy na VI Memoriał Feliksa Rawskiego "Puchar Burmistrza Mińska Mazowieckiego" - Kolarskie Kryterium Uliczne, który odbędzie się w niedzielę 28.09.2014r w Mińsku Mazowieckim.

Szczegóły w regulaminie.

Gdyby nie obecność Kacpra z WKK i Mirka z Garwolina, można by ten wyścig uznać za starcie dwóch klubów: Cyklon i V-MAX-u. Było bardzo ciekawie. Mnóstwo solowych akcji i fajna walka na finiszach. Każdy wziął tyle na ile zasłużył. W młodszej kategorii po 30 pkt zebrali Mirek Ston (Garwolin) i Dominik Jarosz (V-MAX), natomiast w mastersach wygrał Jacek Tomkiewicz (V-MAX) gromadząc 29 pkt.

 

Ołowiane chmury nie wszystkich wystraszyły. Ruszyliśmy z Mińska w 14 chłopa, a dołączyła do nas grupka młodzieży z V-MAX-u, która zrobiła własny trening. Od samego startu wyraźnie najmocniejszy był Mateusz Mikulski, który zgarnął wszystkie lotne premie. Było kilka pojedynczych skoków, jednak bez żadnego efektu. Mówi się, że "w kupie najcieplej" i może właśnie o to chodziło? Najważniejsze, że udało się zrobić solidny trening, bo do Memoriału Feliksa Rawskiego już tylko dwa tygodnie.

Pogoda do ścigania jest wymarzona. W ostatni czwartek na Chmielewskiej pętli stanęło 15-u zawodników. Po długiej przerwie powitaliśmy w peletonie Michała Dąbrowskiego (RKS Family Active). Nikomu nie udało się odskoczyć, ale po dwóch okrążeniach cała stawka podzieliła się na dwie grupy. Aż do samego końca na lotnych premiach trwały kolarskie szachy. W grupie 15-29 lat najwięcej punktów uzyskał Mirek Ston z Garwolina (25 pkt), natomiast w kategorii Mastersów najwięcej oczek zebrał Jacek Tomkiewicz z V-MAX (45 pkt).

Czołowi zawodnicy Klubu Kolarskiego V-MAX Mińsk Mazowiecki w Warszawskim Instytucie Sportu drugi raz w tym sezonie przeszli specjalistyczne badania wydolnościowe. Tutejsi fachowcy dokładnie analizowali możliwości kolarzy z ekipy Jacka Tomkiewicza. Kolarstwo jest dyscypliną gdzie zawodnicy niemal przez cały rok poddawani są olbrzymim obciążeniom mięśniowym i organicznym. Specjalistyczna wiedza dotycząca aktualnej dyspozycji jest więc niezbędna. Wyniki testów pozwalają sądzić, że jest dobrze ale będzie zapewne jeszcze lepiej.

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.