Kolejne starcie naszych zawodników czyli Super Prestige w Chmielewie przechodzi do historii...

Prognozy nie do końca pokryły się z rzeczywistością... Fakt, że „będzie szybko”, był do przewidzenia gdy wcześniej obserwowaliśmy listę nazwisk i klubów zgłoszonych do wyścigu. Jednak już na pierwszej pętli okazało się że będzie „baaaardzo szybko” !!

Nareszcie słońce, +25 st.C, a na naszej pętli świetna, nowa i sucha nawierzchnia. Na dodatek dzień jest już dłuższy i nie musimy wcale aż tak szybko jeździć żeby zdążyć przed zmrokiem Wink. A tak poważnie... Dzisiaj jakby trochę wolniej i bez ikry. Nikt się nie pokusił żeby mocniej szarpnąć i napiąć grupę. Na finiszach - aktywni ci co zwykle.

Już od wczesnych godzin przedpołudniowych wszyscy z niepokojem nasłuchiwali z różnych źródeł wieści od meteorologów. Nie zapowiadało się najlepiej.. No i faktycznie - po kilku dniach egipskich temperatur i błękitnego nieba zrobiło się szaro, a tuż przed rozpoczęciem imprezy zaczął padać deszcz! Jednak w momencie startu pierwszego wyścigu humory zawodników i kibiców były już lepsze, bo aura okazała się łaskawa i pozostawiła ostatecznie tylko nieliczne kałuże.

W piękna upalną niedzielę 29 kwietnia, wspólnie z kolegami z kilku zaprzyjaźnionych klubów, zorganizowaliśmy krótkie ściganko 8 x 8 km, oczywiście na naszej pętli "Barcelona". Dobrą nowiną jest, że powstaje tam nowa nawierzchnia. Bardzo miło, że wreszcie doskoczyli do nas chłopaki z "grupy Orlen" przez co ściganie było ciekawsze.

Dzisiejszy rozwój wydarzeń na "Barcelonie" był zgodny z prognozami. Zadziało się już na pierwszej pętli... Ktoś szarpnął, ktoś poprawił - inni się podgotowali i puścili koło.

21 kwietnia w Siedlcach odbył się zapowiadany dużo wcześniej wyścig kolarski "Dziewulońska Strzała" w formie indywidualnej jazdy na czas. Organizatorzy czyli Atlas Team Siedlce przygotowali 10-kilometrową trasę na obrzeżach miasta. W tym miejscu wielkie słowa uznania dla siedleckich środowisk kolarskich za pomysł i wykonanie !!!

Jacek Tomkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
604-631-851Lubią nas:

Sponsorzy

 
 
 

Informacje

Polityka prywatności
Fanpage
Kontakt: 604-631-851
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.